ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل سقفی پانل های پیش ساخته ای هستند که از دو ورق فلزی تشکیل می شوند . در میان این ورق های فلزی فوم عایقی قرار گرفته است که از معمولا از جنس فوم پلی استایرن می باشد . از ساندویچ پانل های سقفی در ساختمان سازی بسیار استفاه می شود . مزایای بسیار ساندویچ پانل های سقفی موجب رواج استفاده از آنها در ساختمان سازی شده است . سوله ها ، کانکس ها ، ساختمان های اداری و مسکونی ، کارخانه ها و ... از جمله مکان هایی هستند که می توان از ساندویچ پانل سقفی در آن ها استفاده نمود.

ساندویچ پانل سقفی در تبریز و سایر شهرها که توسط کارخانه صنعت مهر ظفر تولید و صادر می شوند از مصالح مختلفی تهیه شده اند که بسیار مستحکم و بادوام هستند.

استاندارد عرض ساندویچ پانل سقفی در تبریز 08/1 متر می باشد که 7 سانتیمتر آن به فرم اورلپ ( همپوشانی با پانل های مجاور) می باشد. که 01/1 متر آن مفید کار بوده و طول آن بنا به کاربری و نیاز مشتری تهیه می گردد.

پانل های دیواری و ساندویچ پانل سقفی در تبریز برای کاربردهای گوناگون از ساخت و ساز تا حمل و نقل مورد استفاده قرار می گیرد که مهمترین کاربردهای آن استفاده در سقف سوله های صنعتی و دیوارهای سردخانه ها، کانتینرهای حمل و نقل، سالن های ورزشی، استخرها، سالن های نگهداری محصولات کشاورزی و دام  و طیور مخصوصا مرغداری ها می باشد. که ضخامت این پانل ها بسته به نوع کاربری می تواند متفاوت باشد.

 به طور مثال برای پوشش سوله پرورش قارچ و یا انبار نگهداری خرما و مرغداری ها از پانل با ضخامت حدود 5 سانتیمتر و برای سردخانه ها با ضخامت  های 10 الی 20 سانت مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی ساندویچ پانل سقفی در تبریز با ضخامت 3 الی 20 سانتیمتر از جنس فوم تزریقی پلی یورتان سخت ساخته می شود.

مواد اولیه تشکیل دهنده ی فوم عایق پلی یورتان، ایزوسیانات و پلی یول است. این دو ماده با نسبت و فشار مشخصی با دستگاه مخصوص به خود تزریق می شوند و فوم عایق پلی یورتان را تشکیل می دهند که باعث انبساط در فضای عایق کاری شده و کل فضا را به طور کامل پوشش می دهد.

ساندویچ پانل سقفی پلی استایرن

 

مزایا ساندویچ پانل سقفی پلی استایرن:

با توجه به کیفیت و کاربرد محصول از قیمت پایین تری نسبت به عایق های دیگر برخوردار است
به دلیل فرایند تولید دیسکانتینیوز این محصول امکان تولید در دانسیته های متفاوت وجود دارد (15 تا 25 کیلوگرم بر متر مکعب و بعذا تا 30 کیلوگرم بر متر مکعب قابل تولید است)
امکان تولید این فوم در اشکال متفاوت وجود دارد ( فوم بعد از پخت در قالب تحت پرس بخار قرار میگیرد و به شکل قالب تولید میگردد یا قالب های بزرگ رابا المنت های گوناگون به فرم دلخواه برش میدهند)
ضخامت این محصول به میلیمتر قابل تغییر و مورد سفارش میباشد
وزن سبک تری نسبت به عایق های دیگر دارد

 

شنبه ۲۱-۰۷-۱۳۹۷
برچسب ها: